هواوی از نسخه جهانی فروشگاه اپلیکیشن خود رونمایی کرد

هواوی که پس از سامسونگ و اپل بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند در دنیا به حساب می آید، بر خلاف دو رقیب بزرگش تا پیش از این فروشگاه اپلیکیشن های اختصاصی در سطح بین المللی نداشت. اکنون این کمپانی چینی از فروشگاه ویژه خود به نام «AppGallery» پرده برداشته که روی تمامی موبایل های ساخت این شرکت قابل نصب است.

البته این اپلیکیشن از پیش روی موبایل های P20 و P20 پرو نصب شده و بر اساس اعلام هواوی به زودی برای سایر موبایل های این شرکت نیز ارائه خواهد شد. اپ گالری دارای 5 تب (Featured – Category – Top – Manager – Me) بوده و تب آخر (Me) تنظیمات مرتبط با کاربر و اپلیکیشن را در خود جای داده است.

از آنجایی که هواوی بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند در چین است، بسیاری از اپ های آن به طور ویژه برای بازار این کشور و نیز سایر کشورهای آسیایی طراحی شده. از جمله این اپ ها می توان به Amap برای مسیریابی، برنامه پیام رسان WeChat و QQMusic در دسته برنامه های مرتبط با سرگرمی اشاره کرد.

با این حال در کنار این اپ ها سایر اپ ها از جمله فیسبوک، اینستاگرام و یوتوب نیز در اپ گالری موجود است؛ اگر چه به نظر می رسد بسیاری از کاربران همچنان این اپ ها را از گوگل پلِی دانلود نمایند.

اگر از تلفن های هوشمند هواوی استفاده می کنید برای نصب اپ گالری ابتدا باید گزینه قابلیت نصب اپ های شخص ثالث را فعال کرده و سپس با مراجعه به این لینک اپ یاد شده را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید پس از نصب اپ گالری از طریق بخش تنظیمات داخل اپ اقدام به غیر فعال کردن سرویس های آن کنید. همچنین می توانید اپ گالری را از روی موبایل خود حذف نمایید.

ظاهر این فروشگاه در برخی از صفحات بسیار ابتدایی به نظر می رسد. با این حال انتظار می رود با ارائه به روز رسانی های آتی با ظاهر مدرن تری ارائه شود.

 

منبع : دیجیاتو

Check Also

64564564 310x165 - توییت ماسک بار دیگر باعث افزایش قیمت دوج‌کوین شد

توییت ماسک بار دیگر باعث افزایش قیمت دوج‌کوین شد

توییت ایلان ماسک در حمایت از دوج کوین و قرارگیری این رمزارز جنجالی در فهرست …